Case Marilla Flipper Knife 3.4" CPM-S35VN Stonewashed Drop Point Blade, Red Anodized Aluminum Handles
- Satin Finished S35VN Steel blades; Lightweight Red Anodized Aluminum handle with spine gimping
- One-hand opening frame locking Drop Point blade
- Reversible deep carry steel pocket clip
- Length: 4.75 inches closed and 3.6 ounces
- Limited lifetime warranty
- Blade Length: 3.40"
- Cutting Edge: 3.50"
- Closed Length: 4.75"